BAŞKANDAN MESAJ

Anasayfa BAŞKANDAN MESAJ

BAŞKANIN MESAJI

Tüm Gıda Mühendisleri Derneği, tüm gıda mühendislerini çatısı altında toplamayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur. Birlikte Güçlüyüz sloganı ile çıktığımız bu yolda temel amacımız gıda mühendislerinin eğitim, sosyal ve ekonomik yaşamlarına katkı sağlamaktır.

Planladığımız çeşitli eğitim faaliyetleri ile meslektaşlarımızın üniversite sıralarında aldıkları eğitimlere ek kazanımlar elde etmelerini sağlayarak sektöre daha fazla katkı sunmalarını amaçlıyoruz.

Sektörün lider firmaları ile sürekli temas halindeyiz. Bu sayede hem sektörün ihtiyaçlarını öğrenme ve analiz etme imkanı bulurken hem de meslektaşlarımızın istihdamına katkı sağlayabiliyoruz.

Dernek olarak ikinci önceliğimiz ise vatandaşlarımıza gıda ve gıda güvenliği konusunda bilimsel, geçerli doğruları aktarmaktır. Maalesef yazılı, görsel ve sosyal medayada gıda ve gıda güvenliği ile ilgi büyük bir bilgi kirliliği mevcut. Gıda alanında uzmanlığı olmayan kişilerin de gıda ve gıda güvenliği ile çeşitli demeçlerde bulunduklarına şahit oluyoruz. Dernek bünyemizde bulunan ve her biri kendi alanında uzman gıda mühendisi meslektaşlarımız medyada yer alan bu bilgi dezenformasyonun önüne geçmek için faaliyetler de bulunmaktadırlar.

Gıda mühendiliği mesleğinin hak ettiği noktaya gelmesi, meslektaşlarımızın istihdam sorunlarının çözümü ve vatandaşlarımızın gıda ve gıda güvenliği ile ilgili bilincinin artırılması konularında var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Saygı ve sevgilerimle,

Kemal Özuçargil
Tüm Gıda Mühendisleri Derneği Başkanı

TGMD

BİZİ DESTEKLEYEN KURULUŞLAR